Noon Kollektiivin aamukahveilla pureudutaan viestinnän eri aihepiireihin ammattilaisten johdolla. Kerromme tulevista aamukahveista tällä sivulla sekä muissa kanavissamme!
Miten johtaa brändiä epävarmuuden ajassa? Ti 16.9.2025 klo 8.30–9.30
Löytyykö brändityölle tilaa ja aikaa yleishyödyllisten organisaatioiden arjessa, kun ajat ovat epävarmat? Tarvitaanko brändityötä ylipäätään turbulenssien keskellä? Mitä ovat sen hyödyt? Miten vaalia, kehittää ja johtaa brändiä niukkojen resurssien tilanteessa?
Aihetta pohtii kanssamme brändijohtamisen asiantuntija Satu Lekola, joka toimii myös Kohtaus ry:n toiminnanjohtajana ja on tutkinut brändityötä erityisesti järjestöorganisaatioissa. Keskustelua luotsaa Noonin johtava asiantuntija ja osakas, yhteiskunnallisen viestinnän konkari Noora Jokinen.
Saamme Sadulta käytännön esimerkkejä, arjen kokemuksista ponnistavaa pohdintaa ja tutkimushavaintoja.
Ainakin näistä puhumme:
- Mitä kaikkea brändin käsite pitää sisällään ja mitä “brändityö” tarkoittaa yleishyödyllisissä organisaatioissa? Miten se eroaa kaupallisista organisaatioista?
- Mihin selkeää, tunnistettavaa identiteettiä tarvitaan viestinnässä ja miten sitä rakennetaan? Mitä ovat sen käytännön hyödyt?
- Kenelle brändin johtaminen kuuluu ja miten sitä voi tehdä menestyksekkäästi tilanteessa, jossa resurssit ovat niukat ja tulevaisuus epävarma?
Ilmoittaudu viestinnän aamukahveille
Miten johtaa brändiä epävarmuuden ajassa -aamukahviwebinaari ti 16.9.2025 klo 8.30 – 9.30 Zoomissa. Tilaisuus on maksuton eikä siitä tehdä tallennetta.
Menneet aamukahvit
- Viisutähdet viestijän someinspiraationa -aamukahviwebinaari ti 13.5.2025
- Kriisit ja häiriötilanteet – miten varaudun viestinnässä? 20.3.2025
- Onnistu viestin muotoilussa 22.1.2025
- Kuvaviestinnän pelisäännöt 24.10.2024
- Muutosviestintä: Eväitä onnistumiseen! 18.9.2024
- Erotu kuvavirrassa! 15.5.2024
- Vaikuttavuusviestintä: Miten kertoa työn tuloksista? 26.3.2024
- Hankeviestinnän sudenkuopat ja fiksut ratkaisut 24.1.2024
- Verkkoviestinnän kehittämisen askelmerkkejä 1.11.2023
- Sukellus kuvaviestinnän kehittämiseen 6.9.2023